Naatriumperkarbonaat ehk plekisool pesu valgendamiseks ja plekieemaldamiseks 1kg

Plekisool ehk naatriumperkarbonaat on tänapäevane pehme ja loodussõbralik valgendusaine. See keskkonnasõbralik toode ei sisalda säilitusaineid, värvaineid ega lõhnaaineid. See koostisosa on lubatud erinevates keskkonnasõbralike ja mahetoodete koostisosana.


Lisa ostukorvi
9,10 €

KASUTAMINE:

Naatriumperkarbonaat on mitme kasutusega toode. Sobib pesu valgendiks, plekieemalduseks ja desinfitseerimiseks. Naatriumperkarbonaat hakkab tööle veega kokkupuutel, vees ta lahustub hapnikuks, veeks ja soodaks (naatrium karbonaat). Ta aktiviseerub juba 30 kraadi juures, aga täie võimsuse saavutab 60 kraadi juures. Kokkupuutel veega laguneb perkarbonaat väga agressiivselt pesusoodaks ja vesinikperoksiidiks ning siis sellest veeks ja hapnikuks. Seega jääb temast järele kahjutu pesusooda. Reaktsioon kestab kuni 5-6 tundi. Soovitatav kogus valgendamiseks on 15 grammi (1 supilusikatäis), plekieemalduseks 30 grammi 4-5 kg pesu kohta.
 Kasutatakse pesueelse plekieemaldajana (kantakse otse märjaks tehtud pesule) või lisatakse pesumasinasse pesuainele.
NB! Ei sobi siidile ja villale. Värvilisi kangaid võib pleegitada.

Naatriumperkarbonaati võib mähkmete pesus kasutada nii plekieemalduseks kui ka valgendamiseks. Kõige kergem on teha nii: mustad mähkmed eelnevalt lasta läbi loputusprogrammiga, lisada siis pesuvahend ning supilusikatäis plekisool-soodat otse pesule ning käivitada pesuprogramm 60 kraadi juures. Kui masin on veega täitunud, võiks masina jätta paariks kuni 5-6 tunniks seisma. Oluline on, et masinas oleks piisavalt palju vett, et kõik mähkmed oleksid vees: eestlaetaval masinal näeb seda aknakesest – kui masin tavaliselt veega end üleni ei täida (sest ta arvestab vastavalt pesu kaalule ise veekoguse), siis tuleks lisada masinasse paar läbimärga saunafroteerätikut. Pealtlaetavasse masinasse saab kuuma vett juurde kallata, et pesu ilusti hulbiks. Peale ligunemist taaskäivitada programm ning teha lõppu lisaloputus. Perkarbonaati võib kasutada ka ilma masina seiskamiseta, sellisel juhul on tal kerge valgendmisefekt ning ta desinfitseerib (tappes enamik baktereid).
(Allikas:  Plekisool-soodast põhjalikult)
Kui ei soovi mähkmeid pesumasinasse likku jätta, võid mähkmesisud ka pesukaussi koos naatriumperkarbonaadi ja kuuma (kraanist kõige kuumem vesi) veega 5-6 tunniks likku jätta.

Lisaks kasutatakse seda hallituse jälgede eemaldamiseks plaatide vahelt või sanitaarseadmetest (1 mahuosa perkarbonaati 10 mahu vee kohta).

KOOSTIS: 100% Sodium percarbonate.