Meriinovillane mähkmekate "Männikäbi" kolmes erinevas suuruses

Mähkmekatte sees on taskud, mille alla on mugav mähkmesisu paika lükata. Katet saab trukkidest (laius- ja kõrgustrukid) reguleerida vastavalt lapse kaalule ja kehaehitusele.

Kolmes suuruses kate:
S     3-7kg 33€
M  6-16kg 35€
L  10-19kg 37€

Kui vajad abi õige suuruse valikul, vaata infot lehel "Riidest mähkmetest"

"Männikäbid" erinevad teistest selle poolest, et nii mähkme sees kui väljas on veniv vill, mis teeb ta kogu tervikuna veelgi elastsemaks ning seetõttu on kasutusaeg pikem. Samas tahab trikotaaž alguses rohkem lanoliinitamist, et olla täielikult niiskuskindel. Sellel perioodil aitab hästi villane lisakiht, et kaitsta võimalike lekete eest.
Kõik meie mähkmed on suurepärased ning sõltub vanema ja lapse eelistustest, kes millist varianti rohkem armastab.
Lisa ostukorvi
Koostis: Kate on tehtud kahekordsest venivast ja pehmest meriinovillasest kangast, millel on Oeko-tex 100 Standard *. Kangad on mulesing free (julmusevabad).
Vill laseb lapse nahal hingata, on antibakteriaalne ning sobib ideaalselt nii suvel kui talvel kandmiseks.

Enamikele peredele piisab 6 villasest mähkmekattest, mis katab kogu ööpäevase vajaduse. Seega on tegemist väga säästliku ning soodsa valikuga.

Hooldus:
- 30 kraadine õrn käsipesu või pesumasina villapesuprogramm villa pesuks mõeldud vahendiga. Villast katet pese vajadusel (kui määrdub või muul juhul 2-3 nädala tagant).
-  Villane kate vajab enne kasutamist niiskuse hülgamiseks lanoliinivees leotamist (hiljem keskmiselt 1x kuus). Lanoliin (ehk naturaalne lambakasukat kaitsev villarasu) muudab uriini soolaks ja veeks, mistõttu ei ole vaja katet tihti pesta. Vetthülgavaks muutmisest ehk lanoliinitamisest loe lähemalt SIIT . Kasutuskordade vahepeal katte kuivama riputamisest täiesti piisab. Päriselt ka! Pärast kuivamist saad katte uuesti lapsele jalga panna.
- Pese ja lanoliinita tugeva värvierinevusega mähkmekatteid alati eraldi, et vältida võimalikku värviandmist.
- Kuivati kasutamine (ka päike või kuum radiaator) ei ole lubatud, ainult õhu käes kuivatamine.
- Märjana säti ese vormi ja kuivata tasapinnal.
- Tavapärane villa kokkutõmbamine pärast esimest pesu on kuni 5%.

Katte sisse tuleb asetada niiskust imav sisu (näiteks meie valikus olev puuvillane musliin päeval ja kanepisisu ööseks).

Kui on soov kasutada paksemat sisu või mitut sisu korraga (näiteks öösel), võib olla vajalik valida suuremas suuruses mähkmekate.

Meriinovillane kate on vetthülgav, mitte veekindel. See tähendab, et mõningatel juhtudel võib vill imada niiskuse endasse ning hakata lekkima. Näiteks kui lapsel on roomamisfaas, ta magab öösiti kõhuli või autosõidu ajal, kui surve mähkmele on suur; samuti kui mähe on liiga tihedalt jalas või body/püksid on liiga ümber. Nendel hetkedel on tõhus lanoliinivees leotatud villane lisakiht, mille saab panna villakatte ja mähkmesisu vahele ning annab lisakaitse.

* Oeko-tex 100 Standard garanteerib, et kangas oleks tarbijale ohutu.